Bidló András, Király Géza, Bartha Dénes, Horváth Tamás (szerk.) (2024): Kutatási jelentés a Tátika erdőrezervátum (ER-39) felméréséről. Soproni Egyetem, Erdőmérnöki Kar, Sopron, 86 old.

Összefoglalás

Készült a Soproni Egyetemnek az Agrárminisztérium Erdőgazdálkodási Főosztályával kötött megállapodása keretében.

Készítették:
Geodézia felmérés: Király Géza; Termőhely felmérés: Bidló András, Balázs Pál, Banadics Adrienn, Végh Péter, Bolodár-Varga Bernadett, Harmatiné Páll Réka; Botanikai felmérés: Bartha Dénes, Csécsei Ildikó, Erdei Csanád, Horváth Ferenc, Pénzes Boglárka, Zagyvai Gergely; FAÁSZ felmérés: Horváth Tamás

2005-től kezdődően több erdőrezervátum alapfelmérése készült el az Ökológiai és Botanikai Kutató Intézet és a Soproni Egyetem, Erdőmérnöki Kar munkatársai részéről. Jelen munka ehhez a felmérés-sorozathoz kapcsolódik, és hiánypótlónak számít, mivel a Tátika Erdőrezervátumban még nem történt alapfelmérés. A 2023-2024-ben elkészült kutatási jelentés a geodéziai és távérzékelési (UAV) munkálatok, a tájhasználat történetét, valamint az országosan egységes FAÁSZ, ÚJCS, ANÖV és TERM felmérési modulok eredményeit foglalja össze.

Megjegyzések

A jelentés bemutatja az Envirosense Hungary 2022. február 10-i repülőgépes felmérésének eredményeit is (digitális domborzatmodell, borított felszínmodell; normalizált borított felszínmodell; ortofotó-mozaik, valamint egyesfák koordinátái és koronavetülete), összevetve az UAV eredményekből származó tematikákkal (Király Géza együttműkködés az Envirosense-szel).  

Lelőhely
ER Archívum - digitális
Erdőrezervátumok
Tátika, két fás lék borított felszínmodellek különbségeiből