

A kiválasztott erdőrezervátumok egységes protokollok szerinti felmérése 2005-ben kezdődött. Ezekben ERDŐ+h+á+l+ó-t vagyis faállomány-dinamikai és erdőökológiai hálózatokat létesítettünk. A hosszú távú vizsgálatsorozatok (ER HTV) az ERDŐ+h+á+l+ó mintavételi pontjaiban (MVP) történnek. Egy-egy felmérést ER HTV projektnek hívunk, amelynek során rendszerint faállomány-szerkezet (FAÁSZ), újulati és cserjeszint (ÚJCS), aljnövényzeti (ANÖV) felmérést, dokumentum fotózást (FOTO) és talajtérképezést (TALAJ) végzünk. Az ER HTV kutatások rendszerint a természetvédelmi tárca finanszírozásával, az MTA ÖK koordinációjával és annak közreműködésével (és/vagy finanszírozásával) történnek.
Az erdőrezervátumokhoz kapcsolódó további kutatásokat célorientált kutatások-nak vagy célzott kutatásoknak (CK) hívjuk. Ezek a projektek rendszerint más forrásokból valósulnak meg, amelyekről nem minden esetben szerzünk tudomást. Az ER Archívumban igyekszünk ezeket is követni és dokumentálni. Minden tájékoztatást és közreműködést szívesen és örömmel fogadunk!
Jelenleg az adatbázisban feldolgozás alatt álló ER HTV projektek száma:
... a feldolgozás alatt álló mintavételi pontok (MVP) száma:
... a bevitt élő fa v. cserje felmérések (FAÁSZ, d130 >= 5cm) száma:
... a bevitt álló holtfa v. csonk felmérések (FAÁSZ, 4H v. 4CS) száma:
... a bevitt fekvő holtfa felmérések (FAÁSZ, 4F) száma:
... a bevitt újulat és cserje (UJCS) észlelések száma:
... a bevitt aljnövényzeti (ANÖV) észlelések száma:
A megvalósult és folyamatban lévő ER HTV alapfelmérésekről Horváth és mtsai (2013) készített legutóbb áttekintést, amely a 2012 év végi helyzetet dokumentálja.