Hosszú-völgy Erdőrezervátum (második) országos felmérése, 1998-1999

EK összefoglalás
"Jól reprezentálja a Kőszegi-hegység részben fenyőelegyes bükköseit, melyek helyi viszonylatban átlagos állapotúnak minősíthető. A területen Nyugat-Dunántúlon egyedülálló, különleges élőhely is van (sziklai erdeifenyves)." (Bartha 1998)
Erdőállomány, erdőgazdálkodás

"Jól reprezentálja a Kőszegi-hegység részben fenyőelegyes bükköseit, melyek helyi viszonylatban átlagos állapotúnak minősíthető. Az eddigi erdészeti beavatkozások a megszokott gyakorlatot követték. A fenyőelegyes részek jobbára a védőzónára korlátozódnak. A területen Nyugat-Dunántúlon egyedülálló, különleges élőhely is van (sziklai erdeifenyves)." (Bartha 1998)

Természetvédelmi kezelés

"A korábban kijelölt magterület kicsi, de bővíthető volna (van csatlakozó alkalmas terület). A pufferzóna/magterület területaránya és elhelyezkedése megfelelő.
A rezervátum - hosszú távon - jelentős zavarás nélkül fenntartható.
Javaslatok: A védőzóna dél felé kiterjesztendő, ne a gerincen legyen.
A rezervátumban található vadászati létesítmények megszüntetése javasolt." (Bartha 1998)

Kutatások, projektek

"Középhegységi bükkösök fokozatos felújító vágással kezelt állományainak összehasonlítása a magterület érintetlenül hagyott részeivel (állományszerkezet és fafajkészlet tekintetében).
Pusztuló lucfenyő elegyes foltok felújulásának vizsgálata természetes folyamatok ill. erdészeti beavatkozások mellett.
A pufferzóna/magterület kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására alkalmas: középhegységi bükkös erdőtípusra." (Bartha 1998)