"A faállomány-szerkezet a rezervátum egyes részein - elsősorban a völgy alján - országos szinten is kiemelkedően változatos (2-3 minősítésű) és a rezervátum további részein is jónak mondható. Igen sokfelé találhatók lékek, fekvő és lábon száradt vastag, korhadó fatörzsek. A rezervátumban igen sok fafaj található, csaknem valamennyi a természetesnek vélthez közeli mennyiségben. Csaknem valamennyi fafajból találunk idősebb vagy kifejezetten idős egyedeket. Bár csak kis területen, de találunk viszonylag háborítatlan, nem sekély-köves talajon álló, tehát nem molyhos tölgy dominálta tölgyeseket (pl. Isztimér 64G, részben a 26A, 27B-26E, 28B).
...csaknem az egész terület gazdálkodásra alkalmatlan...
Nem ártana, ha a VERGA Rt. a jövőben egy kicsit -vagy akár sokkal- kíméletesebben gazdálkodna a környéken." (Bölöni 1998)
"Általános hazai problémaként itt is túl sok a vad -a vadlétszám mindenképpen csökkentendő.
A magterületen és a közvetlen közelében több helyen is találhatók jelenleg is működtetett szórók, etetők, sózók - ezek felszámolandók." (Bölöni 1998)
"A korábban kijelölt magterület területe elegendő. A pufferzóna/magterület területaránya és elhelyezkedése megfelelő. Javaslat, megjegyzés: A rezervátumhoz csatolandók védőzónaként legalább az Isztimér 62A, C, D, F, 63B, C, 64A, B, C, E, F részletek. A magterület(ek) elhelyezkedése elég rapszodikusnak tűnik, de bizonyos szempontok szerint elfogadható.
A terület - beleértve a magterületeket is - bekerítése fizikailag alig kivitelezhető - tehát tulajdonképpen szükséges lenne, de nem megoldható - már csak ezért is fontos és egyedül járható út a vadállomány csökkentése a környéken." (Bölöni 1998)
"A rezervátum alkalmas általános erdődinamikai kérdések (= hazai jellemző, nagy kiterjedésű erdőtípusok dinamikájának vizsgálatára - bár csak korlátozottan.
Félszáraz-üde cser- és/vagy kocsánytalan tölgy elegyes vagy dominálta erdők (± = cseres- és gyertyános tölgyesek) általános dinamikájának a vizsgálata- sajnos csak viszonylag kis területen lehet a természeteshez valamennyire is közel álló állapotból kiindulni.
Sekély talajon, dolomit alapkőzeten található bokor- és sziklaerdős vegetációmozaikok vizsgálata- mind dinamikájukat, mind összetételüket tekintve.
Csaknem természetes faállomány-szerkezetű és faji összetételű bükkösök ill. az ezekkel mozaikoló törmeléklejtő- és szurdokerdők dinamikájának vizsgálata.
Kis távolságon belül rendkívül gyorsan változó termőhelyi körülmények között álló különféle erdők összetételének és dinamikájának a vizsgálata.
A pufferzóna/magterület kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására bizonyos korlátozások figyelembe vételével alkalmas lehet: különböző tölgyesekre elsősorban." (Bölöni 1998)