"Nagy kiterjedésű, platóhelyzetű, diverz lombkoronaszintű, elegyes (B, MJ, MK, HSZ, NH), másodlagos idős bükkös. Az erdő nagyrészt összeroppanási fázisban van, gyors változások várhatók. A magterület nagyon különbözik a pufferzónától. A magterület összeroppanási fázisban lévő bükkösének aljnövényzete nagyrészt csalán, bodza, falgyom. A gyomosság oka lehet 1. az erdő másodlagos volta, 2. a vad, 3. maga az összeroppanási fázis (ezek gap-növények is). Jó lenne tisztázni ezt a kérdést a kutatások megkezdése előtt, (esetleg ez maga lehet kutatási téma)" (Aszalós 1998).
"A vad kizárásával az aljnövényzetben az erdei fajok visszatelepedése és az újulat növekedésének természetes útja nyomon követhető lenne. A rezervátum hosszú távon jelentős zavarás nélkül nem tartható fenn, mert nagy létszámú a vad, elsősorban a jó búvóhelyet biztosító magterületen. Legalább a magterületet szükséges lenne bekeríteni" (Aszalós 1998).
"A korábban kijelölt magterület területe elegendő. A pufferzóna/magterület területaránya és elhelyezkedése megfelelő" (Aszalós 1998).
Alkalmas a "természetes lékek kialakulásának" tanulmányozására, valamint a "fény- és hidrológiai viszonyok vizsgálatára is a különböző korú lékekben. Az erdőrezervátum a kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására nem alkalmas, mert a magterület nagyon különbözik a pufferzónától" (Aszalós 1998).