Kádár-sziget Erdőrezervátum (második) országos felmérése, 1998-1999

EK összefoglalás
"Háborítatlan, öreg, régen felhagyott, zavartalan és spontán szukcessziós ligeterdők jellemzik. Probléma: kicsi, nincs igazán védőzóna, helyette víz veszi körül; tájidegen fafajok (Acer negundo) jelenléte minden szinten." (Dénes 1998)
Erdőállomány, erdőgazdálkodás

"Háborítatlan, öreg, régen felhagyott, zavartalan és spontán szukcessziós ligeterdők jellemzik. Jelenleg is épülő homokpadok, ahol a spontán szukcesszió tanulmányozható. Probléma: tájidegen fafajok (Acer negundo) jelenléte minden szinten. Elszigeteltség (?): környező erdőterületeken kevés természetközeli erdő; Fraxinus angustifolia ssp. pannonica hiányzik a szigetről (1 példányt láttunk)." (Dénes 1998)

Vadállomány, vadgazdálkodás

"Viszonylag kevés vad van." (Dénes 1998)

Természetvédelmi kezelés

"Probléma: kicsi, nincs igazán védőzóna, helyette víz veszi körül. A korábban kijelölt magterület bővíthető volna, ha elfogadható erdővédőzóna nélkül, az egész sziget magterület lehetne. A pufferzóna/magterület területaránya és elhelyezkedése nem megfelelő, de nem javítható (nincs alkalmas terület. A rezervátum -hosszú távon- jelentős zavarás nélkül fenntartható.

Kutatások, projektek

"Jelenleg is épülő sziget-homokzátony spontán szukcessziós folyamatok vizsgálhatók (lágyszárú növényzet -bokorfüzes - fekete nyár liget).
A pufferzóna/magterület kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására nem alkalmas, mert nincsenek hasonló állományok a magterületen belül és kívül. A rezervátumban jelenleg nincs erdészeti beavatkozás. Csak a tájidegen fajok, elsősorban a zöld juhar, folyamatos eltávolítása mellett alkalmas arra, hogy magára hagyjuk, vagyis hogy rezervátum legyen." (Dénes 1998)