"A magterület fele, a védőzónának pedig nagy része nem erdő, hanem ültetvény és sásrét, víz. A rezervátum nagy része, még a magterület két erdőrészlete is erdészeti beavatkozásra szorul." (Dénes 1998)
"...sok vad,..., vadászat,...nagyszámú vaddisznó és szarvas..." (Dénes 1998) jellemző a területen.
"Bővítendő, hogy az erdészeti beavatkozások során a későbbiekben ki lehessen zárni a átjárást a magterületen.
A korábban kijelölt magterület egyes részei nem alkalmasak magterületnek (nemes nyaras, ültetett soros tölgyes). A pufferzóna/magterület területaránya és elhelyezkedése megfelelő. A rezervátum - hosszú távon - jelentős zavarás nélkül nem tartható fenn, mert nagyszámú szarvas és vaddisznó jellemző, erdészeti tevékenység: átjárás a magterületen, fiatal ültetvények a védőzónában és a magterületen is vannak.
Csak a tájidegen, agresszív fafajok folyamatos irtásával alkalmas erdőrezervátumnak." (Dénes 1998)
"Eléggé zavart terület: villanyvezeték keresztül a rezervátumon, ... , üdülők, vadászat-kaszálás, magaslesek-etetés stb. " (Dénes 1998)
"Az erdőrezervátumban vizsgálható kérdések: hogyan lehet természetszerű erdővé alakítani az ültetvényeket: nemes nyaras, nemes füzes, fekete dió; tájidegen invazív fajok kiirtásának lehetőségei.
A pufferzóna/magterület kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására alkalmas: fehér nyár liget és tölgy-kőris-szil liget típusokra." (Dénes 1998)