"Az erdő a Zselicben zonálisan előforduló ezüsthársas-bükkös és illír gyertyános-kocsánytalan tölgyes. Nagy kiterjedésű fiatal állományok is vannak, az idős állományok többsége is nemrég kezelt. A természetes fafajok jól újulnak, invazív fafajok nincsenek. Az aljnövényzet természetközeli, a gyomok száma elenyésző.
"A korábban kijelölt magterület területe elegendő. A rezervátum - hosszú távon - jelentős zavarás nélküli fenntarthatósága kérdéses, mert a magterület és védőzóna határán burkolt erdészeti út van).
Javaslatok: Nyugat felé a védőzóna keskeny, 11E és 12E erdőrészletekkel bővítendő. A 8B a térkép szerint meg van osztva a magterület/védőzóna között, ezt a nyilvántartásba is át kellene vezetni."
"A magterület határán burkolt erdészeti út szeli át a rezervátumot." (Juhász 1998)
"Összehasonlító vizsgálatra alkalmas más hazai bükkösökkel: itt a bükk mellett erdőalkotó fafajként szerepel az ezüsthárs, kérdés, hogy hogyan módosítja a bükkösökre jellemző erdődinamikát az ezüsthárs jelenléte. A kapott eredmények a szubmediterrán-mediterrán bükkösökre milyen mértékben vonatkoztathatók? Surveillance/monitorozás mellett szükség esetén célorientált kutatásra is alkalmas lehet. A pufferzóna/magterület kezelés/kontroll típusú kísérletek beállítására alkalmas a dombvidéki bükkös erdőtípusra." (Juhász 1998)